Ocalono od zapomnienia… zakończenie realizacji projektu

Najwyraźniej koniec roku zbliża się już wielkimi krokami, gdyż jednocześnie finalizujemy kilka projektów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na początku grudnia mamy nadzieję, że uda nam się spotkać na promocji publikacji „Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych – Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku”, a dziś kończymy realizacje innego projektu, także dofinansowanego ze środków MKiDN.

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie informuje o zakończeniu realizacji zadania „Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”. Zadanie było finansowane w trybie 2-letnim. Muzeum na realizację zadania w 2019 r. otrzymało dotację o łącznej wysokości 60.000 zł, z czego na rok 2019 zaplanowano kwotę 28.000 zł, a w 2020 r. dotacja wyniosła 32.000 zł.