DOM – malarstwo Ewy Senczawy

W muzeum praca wre! A wszystko to z myślą o ponownym otwarciu dla zwiedzających, na których już bardzo czekamy. Sale wystaw czasowych zostały poddane drobnym pracom remontowym a następnie pomalowane zgodnie z opracowanym wcześniej scenariuszem kolejnej wystawy, którą właśnie przygotowujemy.
*
Z przyjemnością ogłaszamy, że już niebawem zaprezentujemy Państwu twórczość Ewy Senczawy. Mało kto wie, że ta znana światu artystka pochodzi z naszych stron. Tu przyszła na świat, tu dorastała i tu powraca z zagranicy od lat, by tworzyć obrazy inspirowane pięknem nadbużańskich okolic. Barwne łąki, wiejskie domy i podwórza, zwierzęta domowe i gospodarskie – to główne tematy twórczych zainteresowań malarki.
Wystawa zatytułowana DOM będzie pierwszą ekspozycją malarstwa Ewy Senczawy na ziemi hrubieszowskiej, w związku z czym cieszymy się, że to właśnie Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie będzie jej gospodarzem.
Trwa dopracowywanie koncepcji aranżacji ekspozycji, ponieważ już za kilka dni ruszamy z montażem. Puste sale ekspozycyjne już niedługo zapełnią się spektakularnymi, barwnymi dziełami sztuki.
*
Kuratorem wystawy jest Dorota Grzymała.
Wystawie będzie towarzyszył katalog inny niż te, które wydawaliśmy dotychczas.
Niebawem przedstawimy Państwu więcej szczegółów o malarce i jej twórczości, a także o zbliżającej się wystawie.
Na zdjęciach:
1. Ewa Senczawa, „Widok na Bug z bocianami”, tempera na płótnie, 173×123 cm, 2019
2. Ewa Senczawa
Zdjęcia dzięki uprzejmości artystki