Skarb denarów

Nim zdążyliśmy się obejrzeć, wyjątkowy skarb rzymskich denarów odkrytych w Cichobórzu, zdążył wyjechać z Hrubieszowa, zaprezentować się w Warszawie podczas sesji numizmatycznej w Gabinecie Numizmatycznym D. Marciniak i bezpiecznie wrócić do naszego Muzeum.
Prestiżowe wydarzenie odbywające się pod honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego p. Anety Karpiuk, przy wsparciu Instytutu Archeologii UMCS w LublinieStarostwa Powiatowego w Hrubieszowie, cieszyło się zainteresowaniem zarówno wśród numizmatyków, archeologów czy muzealników, ale także wśród kolekcjonerów z całej Polski.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy oraz prelegentom, którzy w swoich wystąpieniach zaprezentowali archeologiczne dziedzictwo regionu hrubieszowskiego oraz rangę odkrycia dokonanego w Cichobórzu.
Patronat medialny: Archeologia Żywa.
Teraz wracamy do pracy nad przygotowaniem katalogu oraz wystawy, którą prezentować będziemy w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.