Wesołych Świąt

Święta lada dzień, a przed nami ostatnie tygodnie realizacji projektu „Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiego”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Jedno z najtrudniejszych wyzwań wydawniczych dobiega końca, dzięki współpraca wielu osób i instytucji z całej Polski.

– Ponad 600 zabytków z kilkudziesięciu miejscowości, poddanych konserwacji, dokumentacji rysunkowej i fotograficznej, ale przede wszystkim skatalogowanych i opracowanych naukowo.

– Ponad 500 stron polsko-angielskiej publikacji, która już niebawem ujrzy światło dzienne i trafi do placówek muzealnych, akademickich i konserwatorskich w kraju i za granicą.

– Wystawa archeologiczna, którą otworzymy dla Państwa już w styczniu, na której obok zabytków z naszego regionu, zaprezentujemy gockie eksponaty z Pomorza.