Wróć do listy

Podsumowanie projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Końca dobiega realizacja, jednego z wielu w tym roku, projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pn. „Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych – Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku”.
Bogato ilustrowana publikacja, która już niebawem Państwu zaprezentujemy pozwoliła po raz pierwszy ukazać wyjątkową kolekcję, tworzoną niemal od momentu powstania muzeum. W skład kolekcji wchodzą m.in. zdjęcia, dokumenty i militaria.
Publikacja katalogu umożliwiła także uczczenie setnej rocznicy powstania 2 Pułku Strzelców Konnych, który odegrał szczególną rolę w walce o niepodległość Polski, oraz zajmuje znaczące miejsce w świadomości społecznej mieszkańców ziemi hrubieszowskiej.

 

Projekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku – dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.