Skarb na Kongresie

Największe i najważniejsze numizmatyczne wydarzenie na świecie już w przyszłym tygodniu w Warszawie.
Skarb denarów z Cichobórza gościem XVI Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Skarb denarów z Cichobórza – największy, od ponad pół wieku, depozyt monet rzymskich odkryty na ziemiach polskich, będzie prezentowany w trakcie XVI Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.
W dniach 11-16 września 2022 roku w jednym z najpiękniejszych, klasycystycznych wnętrz Warszawy, przed gośćmi z całego świata, prezentować będziemy niemal 1800 rzymskich monet z I-II wieku o łącznej wadze 5,6 kg.
To bez wątpienia jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych w powiecie hrubieszowskim.karb już spakowany do profesjonalnych kaset i kufrów, zakupionych w ramach realizowanego przez nas projektu.
Muzealna ekipa również gotowa do drogi.
Wystawa towarzyszy realizacji projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Wsparcia finansowego przy organizacji wystawy, w postaci grantów dla pracowników Muzeum, udzieliło Polskie Towarzystwo Numizmatyczne.
Partnerami wystawy denarów z Cichobórza niezmiennie są: Instytut Archeologii UMCS w Lublinie, Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak oraz Archeologia Żywa