Bitwa nad Bugiem już za nami

Bitwa nad Bugiem 2021 już za nami.
Było pięknie.
Jednak, by tak właśnie mogło być, konieczne było zaangażowanie kilkuset osób z całej Polski. Po pierwsze rekonstruktorów wcielających się perfekcyjnie w swoje role, zgromadzonych w dwóch wrogich, a w rzeczywistości zaprzyjaźnionych, obozowiskach.
To także zasługa armii ludzi odpowiadających za całe zaplecze techniczne, logistyczne, sanitarne i gastronomiczne. Postaramy się ich wszystkich zaprezentować w ciągu najbliższych dni, jednocześnie składając im wyrazy wdzięczności.
To również efekt doskonałej współpracy pomiędzy Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, Gmina Hrubieszów, 2 Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej. Wiele tygodni, a nawet miesięcy przygotowań pozwoliło osiągnąć zamierzony efekt.