Muzeum posiada własny księgozbiór liczący ponad 5000 tysięcy woluminów, wśród których znajdują się książki i czasopisma z zakresu archeologii, sztuki, historii, etnografii i pokrewnych dziedzin. Księgozbiór wzbogacany jest o wydawnictwa związane z historią Hrubieszowa i regionu oraz opracowania na temat życia i twórczości Stanisława Staszica, założyciela Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. W ramach swojej działalności Muzeum umożliwia do celów naukowych korzystanie ze swojego księgozbioru.

Biblioteka Muzealna udostępnia zbiory własne tylko na miejscu i w wypadku kiedy poszukiwana pozycja nie znajduje się w zbiorach żadnej biblioteki na terenie powiatu hrubieszowskiego. Wskazane przez zainteresowanego pozycje podaje pracownik Muzeum.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: Wielokulturowe cmentarzysko w Czerniczynie - nieznane źródło wiedzy o epoce brązu i wczesnym średniowieczuProjekt: Publikacja katalogu malarstwa Pawła Gajewskiego w zbiorach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w HrubieszowieWojownik i księżniczka - wystawa czasowaTowarzystwo Regionalne Hrubieszowskie


TRH


KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria

PROGRAM - STRATY OSOBOWE I OFIARY REPRESJI POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ


straty


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi